Zapoznanie z głównym bohaterem zajęć- balonem 4. "Taniec z balonami" - zabawa ruchowa przy piosence. Dzieci w parach; każda ma balon, z którym będzie tańczyć, trzymając go między głową, brzuchem, plecami. 5. "Balonowe bębenki"- wygrywanie rytmów Dzieci siedzą na krzesłach w kółku, balon wkładają między kolana.
Scenariusz zajęć Temat przewodni: Ruchowo-muzyczne zabawy rytmiczne Grupa wiekowa: 5-latki Przewidywane cele zajęć: Ogólne: • rozwijanie poczucia rytmu u dziecka, • uwrażliwianie na muzykę, • rozwijanie naturalnej, swobodnej ekspresji dziecka: ruchowej, plastycznej, słownej i muzycznej, • rozwijanie umiejętności czynnego uczestnictwa we wspólnej zabawie, Szczegółowe
Kolory i Kształty - scenariusz zajęć. Grupa dzieci: 3,4,5,6 - latki. Temat kompleksowy: Kształty i kolory. Temat dnia: Kolorowe przedszkole. Temat zajęcia: Doskonalimy umiejętność przestrzegania przyjętych norm i zasad obowiązujących w przedszkolu podczas zabaw dydaktycznych "Kolorowe przedszkole" z wykorzystaniem figur geometrycznych.
W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej z rodziną, Dniem Wszystkich Świętych, Zaduszkami i Halloween.
Dobrze, jeśli nauczyciel w przedszkolu przygotuje scenariusz zajęć na Dzień Dziewczynek, a dzieci wcześniej nauczą się tekstów piosenek , wierszyków i tanecznych kroków. W dniu święta dziewczynek rodzice mogą przynieść do przedszkola przekąski, które przygotowali z dziećmi w domu. Fajnym pomysłem jest również przyszykowanie
Mam wieści radosne, Wielkanoc już blisko! Trzy małe zajączki siedzą w norce (duża obręcz). Ich mama krząta się koło norki i sprząta. Tata reperuje taczkę. Kitka (mama) nawiązuje rozmowę z Kicusiem (tatą). MAMA KITKA: - No właśnie, Kicusiu kochany ,Wielkanoc przed nami, a my żadnych jajeczek dla dzieci nie mamy.
Współczesne dzieci borykają się z rzeczywistością, w której pośpiech i hałas nie sprzyjają rozwojowi. Na podstawie obserwacji i doświadczeń widzę, iż atmosfera poganiania i nerwowego pilnowania zegarka panuje w większości przedszkoli. Trudno jest w tej sytuacji znaleźć winnego. Rodzice oczekują od przedszkola, aby dzieci miały jak najwięcej różnorodnych zajęć
9. Zabawa na siedząco w rzędach do utworu „ YMCA” / wg. M.Z. Tomaszewskiej /zgodnie z poleceniami nauczyciela/. 10. „ Terrarium” wykonanie klatki dla pająków wg wzoru nauczyciela w 4 grupach z wykorzystaniem kulek i patyczków. 11. Podsumowanie zajęć do piosenki jesiennej z wykorzystaniem chusty animacyjnej. 12.
Zabawy na Halloween dla dzieci w przedszkolu. Zabawy na Halloween dla dzieci w przedszkolu dadzą okazję do przeżycia wspaniałych chwil w gronie kolegów i koleżanek. Szukając interesujących zajęć, które spodobają się przedszkolakom, skorzystaj z pomysłów na zadania kreatywne.
- poznanie uczuć towarzyszących osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Cele operacyjne: - rozumie problemy osób niepełnosprawnych, - dostrzega potrzeby drugiego człowieka i akceptuje go takim jakim jest, - wykorzystuje zmysły w trakcie zabaw, - przestrzega zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw. Formy pracy: -grupowa, - indywidualna.
skCf. Prywatne Przedszkole i Żłobek "Pod Muchomorkiem", Toruń Prowadzące: mgr Beata Tarczewska, mgr Aneta Dybowska Cele: • poznanie i utrwalenie słownictwa oraz piosenek związanych z Halloween, • budowanie motywacji dziecka do nauki języka, • integracja zagadnień podejmowanych na języku angielskim z realizowanymi w tym samym czasie na pozostałych zajęciach, • wprowadzanie dzieci w świat fantazji, • rozwijanie współpracy i współzawodnictwa, • integracja społeczności przedszkolnej i rodziców, • wytworzenie radosnej atmosfery. Metody: • pedagogika zabawy Pomoce: • dekoracja sali: dynie, duszki, nietoperze, czarne koty, lampiony, • balony w kolorach pomarańczowym i czarnym, • miotły, papier toaletowy, piłki, cukierki, • nagrania CD z piosenkami do tańca, • przebrania czarownic. Przebieg: Grupy młodsze (3, 4 latki) 1. Przywitanie zebranych „stworów”. 2. „Pokaz mody Halloween” - dzieci idą w rytmie muzyki za prowadzącą przez środek dywanu i prezentują swoje stroje. 3. Zabawa muzyczna z piosenką "Hello my Friends". Przywitanie halloweenowych postaci (hello song introducing halloween characters : witches, ghosts, cowboys, pirates, monsters, spiders, bats).; utrwalenie słownictwa ( "Im so happy to see you" ,"Lets go trick-or-treating", "Hello"). 4. Zabawa z miotłą: Dzieci stoją w kole, w rytm muzyki przekazują sobie miotłę z rąk do rąk. Gdy muzyka cichnie dziecko, u którego pozostała miotła w rękach wchodzi do środka koła i wykonuje taniec z miotłą przy muzyce. 5. Zabawa muzyczna z piosenką "Knock, knock trick or treat" . Wcielanie się w postaci halloweenowe (ghost, cowboy, witch, monster, ballerina, pirate), naśladowanie gestów/ruchów stworków. 6. Zawody dla dzieci i rodziców. 1 konkurencja „Przejście przez bagno”. Zadaniem rodziców jest pokonać określoną trasę stawiając stopy tylko na kartki formatu A4. W tym celu po wykonaniu jednego kroku trzeba się schylić, podnieść kartkę z tyłu, przełożyć ją przed siebie i zrobić następny krok. I tak aż do wyznaczonego punktu. Rodzic, który postawił nogę na podłodze poza kartką musi powtórzyć zadanie od początku. 2 konkurencja „Toczenie piłki”. Dzieci toczą piłkę do dyni. Po wykonaniu zadania biegną do rodziców. Wygrywa ta drużyna (rodzic i dziecko), która najszybciej prawidłowo wykona swoje zadania. 7. Zabawa muzyczna z piosenką " Go away" z udziałem rodziców (telling scary creatures to GO AWAY!). Rodzice zakładają na głowę opaski stworków (monster, witch, black cat, ghost). Dzieci przeganiają potworki mówiąć "Go away". 8. Zabawa muzyczna na pożegnanie "Goodbye my Friends". Pożegnanie halloweenowych stworków (Halloween costumes: witches, ghosts, cowboys, pirates, monsters, spiders, bats), vocabulary: "Lets get ready to go home." "Goodbye." 9. Poszukiwacze: Dzieci szukają ukrytych w sali cukierków, ten kto znajdzie je najszybciej wygrywa. W sali chowamy tyle woreczków z cukierkami ile jest grup dzieci. Grupy starsze (5, 6 latki) 1. Przywitanie zebranych stworów. 2. Zabawa muzyczna z piosenką "Hello my Friends" Przywitanie halloweenowych postaci (hello song introducing halloween characters : witches, ghosts, cowboys, pirates, monsters, spiders, bats).; utrwalenie słownictwa ("Im so happy to see you" ,"Lets go trick-or-treating", "Hello") 3. Zabawa z miotłą: Dzieci stoją w kole, w rytm muzyki przekazują sobie miotłę z rąk do rąk. Gdy muzyka cichnie dziecko, u którego pozostała miotła w rękach wchodzi do środka koła i wykonuje taniec z miotłą przy muzyce. 4. Zabawa muzyczna z piosenką "Knock, knock trick or treat" Wcielanie się w postaci halloweenowe (ghost, cowboy, witch, monster, ballerina, pirate), naśladowanie gestów/ruchów stworków 5. Zawody dzieci i rodziców. 1 konkurencja „Przejście przez bagno”. Zadaniem rodziców jest pokonać określoną trasę stawiając stopy tylko na kartki formatu A4. W tym celu po wykonaniu jednego kroku trzeba się schylić, podnieść kartkę z tyłu, przełożyć ją przed siebie i zrobić następny krok. I tak aż do wyznaczonego punktu. Rodzic, który postawił nogę na podłodze poza kartką musi powtórzyć zadanie od początku. 2 konkurencja „Toczenie piłki”. Dzieci toczą piłkę do dyni. Po wykonaniu zadania biegną do rodziców. Wygrywa ta drużyna (rodzic i dziecko), która najszybciej prawidłowo wykona swoje zadania. 6. Zabawa muzyczna z piosenką " Go away" z udziałem rodziców (telling scary creatures to GO AWAY!). Rodzice zakładają na głowę opaski stworków (monster, witch, black cat, ghost). Dzieci przeganiają potworki mówiąć "Go away". 7. „Mumia”. Dzieci w 2-3-osobowych grupkach na umówiony sygnał owijają wybraną osobę papierem toaletowym. Wygrywa ta drużyna, której „mumia” zostanie najszybciej i najdokładniej owinięta. 8. Zabawa muzyczna na pożegnanie "Goodbye my Friends" .Pożegnanie halloweenowych stworków (Halloween costumes: witches, ghosts, cowboys, pirates, monsters, spiders, bats), vocabulary: "Lets get ready to go home." "Goodbye." 9. Poszukiwacze: Dzieci szukają ukrytych w sali cukierków, ten kto znajdzie je najszybciej wygrywa. W sali chowamy tyle woreczków z cukierkami ile jest grup dzieci. Opracowały: mgr Beata Tarczewska, mgr Aneta Dybowska
Scenariusz przedstawienia Halloweenowego został napisany by przyblizyć uczniom kulturę nauczanego w nim miejsce na piosenki,mozna je dobrać według gustu,przy dzwiękach muzyki uczniowie i nauczyciele świetnie sie przedstawienie jest naprawdę wielkim sukcesem!Scenariusz przedstawienia na Halloween Prowadząca 1 (P1) Prowadząca 2 (P2) Sporty Wiedźma (SW) Students Wiedźmy (S1, S2) Dzieci(1, 2, 3, 4) P1: Witamy wszystkich serdecznie! P2: Welcome everybody! Hello! P1: Spotkaliśmy się dziś by opowiedzieć Wam o święcie Halloween. P2: Święto Halloween jest starą celtycką tradycją pochodzącą z wysp brytyjskich. P1: W różny sposób obchodzone jest w różnych krajach, jednak coraz częściej Obserwuje się zanik tradycyjnych zwyczajów i amerykanizację tego święta. P2: Dlatego też my chcemy powiedzieć Wam o co tak naprawdę chodzi z tym Halloween, Bo wszyscy uczący się języka angielskiego powinni wiedzieć nieco o jego kulturze. P1: Dobra nie przynudzaj... (wbiega na salę Sporty Wiedźma , zziajana, z kartką w dłoni) Sporty : PSP nr5 - szkoła promująca zdrowie? Czy dobrze trafiłam? (Publiczność: TAK!)Sporty : Wam elfy to nie wierzę,(rozgląda się)…o jakiś Wiedźmin to się zapytam: (podchodzi do jakiegoś nauczyciela) czy to Szkoła Promująca Zdrowie?( Tak) Sporty: Ale ale... co wy tak wszyscy wszyscy jednej klasie? Oj jak się dowiedzą w Wiedźminowie to…(spisuje)…wróżki, krasnale, elfy, rusałki, boginki i inne duszki przyrody…Wszyscy razem,to..wręcz niebezpieczne dla zdrowia (marudzi).P1: (chrząka) Właśnie przeszkodziła nam Pani w uroczystości!Sporty: W uroczystości? P2: Wiedźma – a nie wie? (kręci głową)P1: Dzieci podpowiedzcie co świętujemy: (Halloween!) Sporty: Ale wstyd, ja Sporty wiedźma z samego centrum Wiedźminowi-zapomniałam! Zaraz zadzwonię do moich przyjaciół i będziecie mieć takie Halloween jakiego nie zapomnicie.(udaje że dzwoni-wchodzą przebierańcy-osoby które chcą wziąć udział w konkursie na najbardziej pomysłowe przebranie) -Hurray, Hurray it’s Halloween today!A wy, co tak siedzicie? Sporty Wiedźma zaraz Was rozrusza! Music please! Stand up everybody! (piosenka wszyscy tańczą) Sporty : (po tańcu) Jak to jest Zdrowa Szkoła-to z waszą kondycją jest kiepściutko, oj kiepściutko. Students Wiedzmy (wchodzą na salę): A co tu się dzieje, że aż w Wiedźminowie Was słychać? P1: Dzieci powiedzcie – (Halloween) S2: We are witches – students S1: Czyli wiedźmy uczennice S2: Zaraz Wam opowiemy jak i gdzie obchodzi się Halloween. S1: A może ktoś z publiczności wie? (czarują) - Witches here, witches there, abrakadabra – everywhere! (Odp.: 31 października w Wielkiej Brytanii i USA)S2: Tak zgadza się! SW: Tego dnia wszystkie dzieci przebierają się za…(publiczność ma szansę odpowiedzieć) czarownice,….ale nie tak pięknie jak my! P1: chochliki, elfy, wróżki… P2: i chodzą od domu do domu mówiąc (przebierańcy siedzący na scenie): Trick or treat! Give as something nice and sweet! Trick or treat!P1: Czyli prezent albo psota. S1: Dorośli dają dzieciom ciasteczka i przeróżne słodycze. S2: Jeśli nie …dzieciaki robią psikusy. (Wchodzą dzieci) Dz1: Wysmaruję mydłem okna (grozi). Dz2: A ja schowam wycieraczkę! Dz3: Mąką schody wam posypie! Dz4: A ja … (grozi)… muszę jeszcze pomyśleć! Wszyscy na scenie: Kto nic nie da będzie bieda: Trick or treat! (piosenka, wszyscy tańczą) S1: Nie byłabym wiedźmą super-student, gdybym nie dodała, że ponad 2 tysiące lat temu 31 października był dniem, w którym świętowano potrójnie: żegnano lat, witano zimę i obchodzono święto zmarłych S1: Halloween świętowanie jest zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Rodzice nadzorują zabawę, aby dzieciom nie stała się krzywda. S2 : Szkoły celebrują Halloween pozwalając dzieciom przebrać się w ulubionego bohatera książkowego, S1: Wten sposób świętowanie jest zarówno zabawą jak i nauką. Sporty: A w domach niektóre rodziny organizują przyjęcia kostiumowe, grają w gry czy też czytają przerażające opowieści. P1: My też jesteśmy taką jedną wielką szkolną rodziną, dlatego też dziś tu się zebraliśmy. P2: Pora abyśmy rozstrzygnęli nasz konkurs na najbardziej pomysłowy strój. Prosimy wszystkich przebierańców na scenę.(Każda z osób przedstawia się: wiek, klasa.)P1: W Jury mamy trzech nauczycieli-powitajmy ich serdecznie oklaskami. P2:Teraz przy dźwiękach muzyki zaprezentują się nam nasi uroczy przebierańcy , a jury wyłoni najlepszą 5-tkę. (Muzyka; przebierańcy chodzą po scenie; jury podejmuje decyzję.)(Następnie ogłoszenie wyników i wręczenie drobnych, zabawnych upominków.) Sporty: No nareszcie ja mogę coś powiedzieć! Zaproszono mnie tutaj na konkurs dyniowo-halloweenowy!Czyli wybór najbardziej pomysłowej dyni, a raczej jack-o-lantern! Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, że nie ma Halloween bez dyni.(Publiczność oklaskami dokonuje wyboru najładniejszej dyni.) Sporty: Poprosimy wykonawcę tej dyni do nas, po odbiór niezwykle cennej nagrody, którą przywiozłam z Wiedźminowa. (Duże pudło, a na dnie kasztan.) Sporty: Nagroda wręczona, misja wypełniona-to goodbay, bye, bye everyone! P2:Wiedźma Sporty już nas opuściła, a my na zakończenie mamy dla was zabawę Halloweenową, która jest bardzo popularna wśród naszych anglojęzycznych rówieśników. P1: Bobbing for apples! Poprosimy 4 śmiałków na scenę i 4 pomocników. P2: Pomocnik trzyma jabłko zawieszone na nitce, a zawodnik w pozycji klęczącej,(ręce do tyłu) bez pomocy rąk próbuje jabłko ugryźć. Kto dokona tego pierwszy wygrywa! P1: Is the best! Yes!(Podczas tej konkurencji można włączyć cichutko podkład muzyczny zwycięzca może otrzymać np. bukiet z liści.) SW1: Dosyć tego moi mili, elfy muszą już w tej chwili, do klas swoich już powrócić, by wiedźminów nie zasmucić! SW2: tzn. nauczycieli, siostra się źle wyraziła, szturcha ją! P1: See you next year, goodbye! (Wszyscy na scenę) Thank you! P2: Dziękujemy za wspólną zabawę!AUTOR: mgr Justyna Mazurek,nauczycielka jęz. angielskiego w PSP Nr5 (Szkoła Promująca Zdrowie) w Ostrowcu poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych: zmiany@ największy w Polsce katalog szkół- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> (w zakładce "Nauka").
Scenariusz jak na pewno zauważyliście to słowo, które w pierwszej kolejności kojarzy nam się z filmem i teatrem. Słownik wyrazów obcych definiuje go jako tekst „przystosowany i przeznaczony do realizacji filmowej lub wystawienia na scenie”. Scenariusz zawiera dokładne wskazówki dotyczące realizacji i montażu filmu. [heart_this] Scenariusz lekcji skonstruowany jest podobnie. Nauczyciel to reżyser lekcji, która choć ma wyglądać naturalnie i spontanicznie, tak naprawdę przebiega zgodnie z określonym planem. Scenariusz lekcji zawiera informacje na temat organizacji zajęć i szczegółowy opis ich realizacji. Scenariusz charakteryzuje szczegółowość planu działań ale także pewna elastyczność, która daje nauczycielowi możliwość dokonywania zmian w toku dalszej pracy. O konspekcie lekcji przeczytacie tutaj. O ile konspekt lekcji przedstawiał ogólny zarys lekcji, który ja nazwałabym szkieletem zajęć. Tak scenariusz przedstawia nam funkcjonowanie całego organizmu (godziny lekcyjnej) zawierając podobnie jak jego filmowy, lub teatralny odpowiednik szkice fabuły, charakterystykę postaci, scenerii oraz skrót dialogów. To co jest cechą wspólną konspektu i scenariusza jest opracowanie celów. Co powinien zawierać scenariusz zajęć? Tak naprawdę konstrukcja i to co napiszemy w scenariuszu zależy od nas (i ewentualnie od wymagań np. opiekuna praktyk, lub stażu). Musimy jednak zachować pewne elementy stałe, czyli informacje, których w scenariuszu nie może zabraknąć. Cel główny, w którym określamy zakres dążeń i postulatów wychowawczych w wybranej problematyce . Temat lekcji. Cele szczegółowe, w których określamy wiadomości i umiejętności uczniów w aspekcie: a. zapamiętanie wiadomości (uczeń wie) b. rozumienie wiadomości (uczeń rozumie) c. stosowanie wiadomości (uczeń potrafi) Metody – proponowane przez autora scenariusza Środki dydaktyczne (w tym karty pracy ucznia) – środki dydaktyczne powinny stanowić zestaw pomocy gotowych do zastosowania w trakcie realizacji zajęcia Opis przebiegu lekcji z określeniem czasu trwania poszczególnych etapów: a. etap wstępny b. etap główny c. etap końcowy d. podsumowanie Pomocną stroną w początkowym formułowaniu pytań kluczowych dla mnie jest CEO. Tutaj możecie przeczytać przykładowe pytania kluczowe do zajęć z języka polskiego, a tutaj do lekcji z języków obcych. Przykładowy schemat scenariusza zajęć SCENARIUSZ ZAJĘĆ JĘZYKA POLSKIEGO Czas realizacji: 2 x 45 min. Cel ogólny: … Cele operacyjne: Uczeń: – … – … – … – … Metody: – … – … – … Formy pracy: – … – … Środki dydaktyczne: … Przebieg zajęć: W punktach piszemy przebieg planu wydarzeń lekcji. Każdy z podpunktów krótko opisujemy zawierając w tym opisie także informacje merytoryczne. 1. … krótki opis 2. … krótki opis 3. Podanie tematu lekcji: … krótki opis 4. Przebieg lekcji opis przebiegu lekcji, wypunktowanie zdarzeń, użytych materiałów wraz z opisem ich wykorzystania 5. Podsumowanie zajęć … krótki opis Opracowanie: Imię i nazwisko Jeśli będziecie chcieli wykorzystać wykonane przeze mnie grafiki na stronie, w prezentacji, lub pracy pisemnej, proszę Was o podanie źródła rysunku, w postaci nazwy, lub linka do mojej strony. Literatura: M. Nagajowa, ABC metodyki języka polskiego dla początkujących nauczycieli S. Bortnowski, Przewodnik po sztuce uczenia literatury B. Chrząstowska, Opis lekcji, „Polonistyka” 2003.
Posts Likes Archive Halloween na wesoło – scenariusz zajęćHalloween na wesoło – scenariusz zajęćScenariusz zajęć otwartych okazji Halloween z udziałem rodziców w grupie dzieci przybliżenie tradycji krajów anglojęzycznych• integracja dzieci i rodziców• wyrabianie umiejętności współpracy i wspólnej zabawy• rozwijanie sprawności koordynacji ruchowejMetody: pedagogika zabawy, metoda dydaktyczne: magnetofon, papier…View On WordPress 3latki halloween przedszkole scenariusz tematyczne zabawa zajęcia See more posts like this on Tumblr #3latki #halloween #przedszkole #scenariusz #tematyczne #zabawa #zajęcia More you might like Kolor żółty - scenariusz zajęć Kolor żółty – scenariusz zajęćZabawy z kolorem żółtym. Scenariusz zajęcia Scenariusz zajęcia z zakresu edukacji poznawczej dla dzieci zajęcia: Zabawy z kolorem 3–latkiCele ogólne:– doskonalenie umiejętności rozróżniania koloru żółtego spośród pozostałych;– wzmacnianie więzi emocjonalnej między operacyjne:Dziecko:– potrafi rozwiązać zagadkę,– potrafi z uwagą wysłuchać opowiadania,View On WordPress 3latki kolory przedszkole scenariusz zabawa zabawatematyczna zajęcia żółty ćwiczenia Zabawy Halloween - scenariusz Zabawy Halloween – scenariuszZabawy Halloween – scenariuszScenariusz zajęćTemat dnia: Halloween( Zajęcia realizowane w grupie 3 i 4 latków w ramach tematu kompleksowego:Zabawy na Halloween)Cele ogólne:– zapoznanie dzieci z tradycją Halloween;– poznanie i utrwalenie słownictwa związanego z Halloween;– uczestnictwo w zabawach, integracja dzieci;– rozwijanie współpracy i współzawodnictwa oraz odczuwanie radości we…View On WordPress grupa hallowen przedszkolak scenariusz tematyczne tradycja zabawa zajęcia Dzień ze Świętym Mikołajem - zabawy ruchowe Dzień ze Świętym Mikołajem – zabawy ruchoweDzień ze Świętym Mikołajem – zabawy ruchoweCzym jedzie Święty Mikołaj? – scenariusz zajęć dla 3-latkówScenariusz inscenizacji na Dzień Św. MikołajaBajka “Pomocnicy Świętego Mikołaja”Kolorowanki tematyczneDzień ze Świętym Mikołajem – zabawy ruchowe plus dodatkisubskrypcja 5 złGwiazda Betlejemska, wilczomlecz – arkusz pracy dla ucznia z trudnościami z uwagąObraz na znak interpunkcji – metoda…View On WordPress MIkołaj mikołajki przedszkole ruch ruchowa scenariusz społeczne szkoła tematyczne terapeutyczne zabawa zajęcia Zabawa ze smakiem - zajęcia logopedyczne Zabawa ze smakiem – zajęcia logopedyczneZabawa ze smakiemScenariusz zajęć z zakresu profilaktyki logopedycznej w grupie dzieci 3, 4 letnichCzas trwania: 0,5 ogólne:– Rozwijanie sprawności aparatu artykulacyjnego– Kształtowanie umiejętności połykania typu dorosłegoCele szczegółowe:DzieckoWzmacnia mięśnie językaWykonuje ćwiczenia poprawiające napięcie mięśniowe w obrębie aparatu artykulacyjnegoUwrażliwianie…View On WordPress 3latki 5lat logopedia przedszkole scenariusz Zima - dostosowanie ubioru do pory roku, scenariusz zajęć Zima – dostosowanie ubioru do pory roku, scenariusz zajęćZima – wiem, jak się ubrać. Scenariusz zajęć przeprowadzonych w grupie dzieci 3 – 4 letnichScenariusz zajęć przeprowadzonych w grupie dzieci 3 – 4 letnichTemat zajęcia: „Zima – wiem jak się ubrać”Cel główny:Wyjaśnienie konieczności dostosowania ubioru do temperatury i pory dziecko zna charakterystyczne cechy Zimy;– dziecko potrafi dobrać odpowiedni ubiór do pory roku;–…View On WordPress 3latki 4latki poryroku scenariusz ubieranie umiejętnościspołeczne zabawa zajęcia zima przedszkolak Dzień Dyni – scenariusz zajęć rewalidacyjnych i dydaktycznych w przedszkolu Dzień Dyni – scenariusz zajęć rewalidacyjnych i dydaktycznych w przedszkoluDynia, pinezki i gumki to wciągająca zabawa sensoryczna wspomagająca chwyt szczypcowy i planowanie motoryczne. To dobry pomysł na zbliżający się Halloween…motoryka#IPET#rewalidacja#dyspraksja#ASD#autyzm#SPD#niepełnosprawnośćintelektualnazaburzeniapokrewne#dysleksja#ADHD…Cel:Motoryka dłoni i motoryczne (wymyślanie wzorów).Podnoszenie małych przedmiotów…View On WordPress dynia DzieńDyni jesień przedszkole scenariusz warzywa zabawa zajęcia zajęciaterapeutyczne Wyrażamy emocje podczas zabaw. Scenariusz zajęć Wyrażamy emocje podczas zabaw. Scenariusz zajęćWyrażamy swoje emocje podczas zabaw. Scenariusz zajęćKONSPEKT Z ZAJĘĆPrzedszkole w Iłówcu Dzieci 3,4,5,6 letnieOpracowanie i prowadzenie: mgr inż. Dorota JanickaTemat kompleksowy: „Zabawa w teatr”.Temat dnia: „Wyrażamy swoje emocje podczas zabaw”Cele główne:-umiejętność otwartego przekazywania uczuć,-uczenie się wyrażania swoich uczuć i panowania nad różnymi…View On WordPress 3latki 4latki 5lat 6lat emocje scenariusz uczucia zajęcia Wyjazdy wakacyjne - scenariusz zajęć Wyjazdy wakacyjne – scenariusz zajęćWyjeżdżamy na wakacje – scenariusz zajęcia dla dzieci 4-5 letnich SCENARIUSZ ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 i 5- LETNICHPROWADZĄCA: Agnieszka WołczenkoTEMATYKA TYGODNIA: WKRÓTCE ZAJĘCIA: WYJEŻDŻAMY NA programowa/ umiejętność kluczowa- finalna:14. Kształtowanie gotowości do nauki czytania pisania./ potrafi uważnie patrzeć (organizuje pole spostrzeżeniowe), aby…View On WordPress 4latki 5lat figury grupowe lato lekcja przedszkole scenariusz wakacje wyjazdy zajęcia zajęciatematyczne ćwiczenia Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz zajęć otwartych Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz zajęć otwartychPrzedszkolne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców – Maluszki SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓWProwadząca: Agnieszka Grochocka, Dorota KowalskaGrupa wiekowa: Maluszki (3 – 4 latki)Temat kompleksowy: POZNAJEMY TRADYCJE ŚWIĄTECZNE – WIGILIA, KOLĘDOWANIE, NOWY dnia:„Przedszkolne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia” –…View On WordPress BożeNarodzenie grupowe maluchy przedszkole przygotowanie scenariusz tradycja twarte umiejętnościspołeczne zajęcia zajęciatematyczne Letnie zabawy matematyczne na powietrzu Letnie zabawy matematyczne na powietrzuZabawy matematyczne – kilka propozycji na letnie zabawy na dworzeNa dworze jest coraz cieplej, więc dzieci spędzają na podwórku coraz więcej czasu. Jak sami wiemy z perspektywy czasu, sam plac zabaw czy podwórko przedszkolne nie wystarczą. Wszystko się kiedyś nudzi. Dlatego też należy wyjść naprzeciw nudzie i zaproponować kilka kreatywnych i rozwijających zabaw. Połączmy zabawę z nauką, tak…View On WordPress lato matematyka powietrze woda zabawy